reklamy na tinder

Reklamy na Tinder przez Google Ads

Jak robić reklamy na Tinder i czy to jest w ogóle możliwe? Tinder to niezwykłe miejsce z tysiącami użytkowników, do których można dotrzeć i przyciągnąć ich reklamą.

Czym jest Tinder?

To czym jest ta aplikacja jest raczej wszystkim wiadome. Niezwykłe w niej jest to, że „w Polsce Tinder ma ponad 730 tys. użytkowników, z których większość stanowią mężczyźni (66%). To przede wszystkim osoby młode (51% jest w wieku 18-24 lata; 37% z przedziału 25-34 lata), mieszkańcy dużych miast.”[Źródło: https://biznes.newseria.pl/biuro-prasowe/media_i_pr/tinder-dla-marek,b1148074946] Dla mnie oznacza to, że codziennie mogę pozyskiwać w tej aplikacji tysiące klientów, gotowych do konwersji.

Jak robić reklamy na Tinder przez Google Ads?

Przejdźmy do meritum. Parę miesięcy temu pisałam jak robić reklamy na Tinder przez FB. Ten sposób już niestety nie działa. Aplikacja zrezygnowała ze współpracy z Facebookiem. Jest to w dużej mierze spowodowane uruchomieniem Facbook Dating. Mimo wszystko uważam, że każdy kto szanuje pieniądze klienta powinien przeczytać ten artykuł i ograniczyć wydawanie środków w miejscach zagrażających wizerunkowi brandu

Artykuł znajdziecie tu > Jak wyświetlać reklamy na Tinder?

Działającym sposobem na pojawianie się w aplikacji Tinder jest tworzenie kampanii w Google Ads. Tu należy przejść przez standardową ścieżkę. Logujemy się do panelu Google Ads. Następnie wybieramy Nową kampanię.

W kolejnym kroku wybieramy cel kampanii – Ruch w witrynie i typ Reklama Graficzna.

Źródło: Własne, 26.09.2021

Następnie przechodzimy do sekcji miejsca docelowe i wybieramy Tinder.

WAŻNE!!! Od razu po lewej stronie pojawi się komunikat o tym, że nasza reklama może się nie wyświetlać lub mieć mało wyświetleń. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wybranie stron i aplikacji o podobnej tematyce.

Źródło: Własne, 26.09.2021

Pozostałe ustawienia kampanii powinny być standardowe dla kampanii graficznej i są całkowicie dowolne. Ja zalecam nie zawężać kampanii do pozostałych możliwości kierowania. Google Ads działa przecież zupełnie inaczej niż FB. Dodawanie opcji kierowania nie rozszerzy grupy docelowej, ale ją zawęzi.

Podsumowując reklamy w Tinder są możliwe i nie wymagają specjalnych przygotowań. Najważniejszy jest tu pomysł na reklamę i nie oszukiwanie potencjalnych klientów. A tak prezentują się reklamy, na które ja natrafiłam:

Źródło: Własne, 26.09.2021
Źródło: Własne, 26.09.2021

Z takich reklam możemy przejść do strony docelowej klikając w CTA. Nie możemy dodać profilu do ulubionych, ani do niego napisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *