dodawanie postów na instagram z komputera

Dodawanie postów na Instagram z komputera

Jak dodawać posty na Instagram z komputera? I jak je dodawać przez Creator Studio? Nic prostszego 🙂 Odkryjcie nowe funkcje.

Zacznijmy od tego, że obsługa kilku kont firmowych na Instagramie to prawdziwe wyzwanie i dosyć łatwo coś popsuć. Na szczęście do umieszczania contentu w tym miejscu można wykorzystać Creator Studio.

Jak planować posty na Instagramie?

No to przechodzimy do planowania naszych postów. Logujemy się do Creator Studio (o tym jak się tam dostać możecie przeczytać w artykule Co zrobić kiedy nie działa planowanie postów na FB?), następnie na górze ekranu klikamy w ikonkę Insta.

Zostaniemy wtedy przekierowani do Creator Studio dla Instagrama. Klikamy w Utwórz post w menu po prawej stronie. Do wyboru mamy Aktualności na Instagramie i iGTV. Ja wybrałam aktualności na Instagramie.

dodawanie postów z komputera na instagram
Źródło: Własne, 23.12.2019

Po kliknięciu w Aktualności na Instagramie po lewej stronie wysunie się okno z kreatorem posta. I tu raczej standardowo 🙂 Dodajemy treść posta, możemy oznaczyć lokalizację i opublikować post z Insta na FB.

planowanie postów na instagramie z creator studio
Źródło: Własne, 23.12.2019

No to uzupełniamy. Do wykorzystania my 2200 znaków, 30 wzmianek, 30 hastagów. Możemy także zmienić obszar kompozycji, czyli zmienić ją w kwadrat lub prostokąt poziomy/pionowy klikając w ikonkę na przycinania na zdjęciu. Możliwe jest także oznaczanie innych kont po przez kliknięcie w ikonę postaci na zdjęciu. Ostatnim co można zmienić jest dodanie lokalizacji.

No i dobra, tu jakby sprawa skończona to teraz planujemy, zapisujemy lub publikujemy. Klikamy w tym celu w niebieski przycisk na dole strony. Jeśli chcemy publikować to w publikuj, jeśli interesują nas inne funkcje to w znak rozwijania.

planowanie postów na instagramie z komputera
Źródło: Własne, 23.12.2019

Po kliknięciu w ikonę rozwijania pojawią się następujące możliwości:

  • Opublikuj teraz;
  • Zaplanuj;
  • Zapisz jako wersję roboczą.

Ja kliknęłam w zaplanuj. Ustawia się tam po prostu datę publikacji, w sumie zaskoczenia nie ma 🙂

jak ustawić harmonogram publikacji na istangramie
Źródło: Własne, 23.12.2019

Teraz możemy znaleźć nasz post w zaplanowanych. Wystarczy w głównym oknie z menu na górze strony wybrać Zaplanowane.

Zaplanowany post na Instagramie
Źródło: Własne, 23.12.2019

To jeszcze nie wszystko. Mamy jeszcze możliwość skorzystania z ustawień zaawansowanych. Ustawiamy je albo kreując post albo teraz modyfikując już zapisany. Ponieważ ja nie zrobiłam tego wcześniej robię to teraz. Klikam w post i wybieram edytuj. Następnie z bocznego menu po lewej stronie wybieram Ustawienia Zaawansowane.

Teraz mam możliwość wyłączenia komentarzy pod postem i dodania materiałów powiązanych z marką. Po wprowadzonych zmianach ponownie zapisuję post. I to by było na tyle. Czekam jeszcze na możliwość planowania Relacji na Insta 🙂

ustawienia zaawansowane w postach na instagramie
Źródło: Własne, 23.12.2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *