O mnie

Natalia Chrobak Google
Źródło: Własne, 15.04.2016
Natalia Chrobak Google Scholarship
Źródło: Własne, 02.11.2017
Natalia Chrobak PPC
Źródło: Własne, 02.12.2017

Swoją przygodę z AdWords rozpoczęłam po wygranym konkursie stażowym Google. Później rozszerzyłam swoje zainteresowania o inne płatne systemy reklamowe i analitykę. Teraz jestem specjalistą PPC, doktorantką na Uniwersytecie Jagiellońskim i kolejny raz dostałam stypendium od Google tym razem dla programistów.

Moje zainteresowania skupiają się wokół Google Tag Managera i horrorów. Czasem wydaje mi się, że to to samo 🙂

W trakcie studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz socjologicznych na Uniwersytecie Pedagogicznym (później UJ) pracowałam jako dziennikarz w redakcjach Gazety Krakowskiej, RMF24, Music Serwis, zdobywałam także doświadczenie w studenckich redakcjach newsowych np. Radio17, czy Kronice Filmowej UJ. Zajmowałam się też grafiką i copywritingiem.

Dopiero w trakcie studiów doktoranckich uznałam, że dziennikarstwo to nie to, co chciałabym robić do końca życia i na pewno nie to czemu życie poświęcę. W ten sposób trafiłam do pierwszej agencji reklamowej, później na staż a teraz tutaj.

Zajmowałam się płatnymi kampaniami dla dużych, międzynarodowych marek. W moimi portfolio znajdują się zarówno klienci z branży paliwowej, modowej, deweloperskiej, farmaceutycznej, ubezpieczeniowej i finansowej. Uff.. Dzięki temu, że są oni tak bardzo specyficzni mogłam konfrontować swoje umiejętności z zasadami obowiązującymi w Google Ads, sprawdzać jakość wybranych typów kampanii i stale uczyć się czegoś nowego.

W chwili obecnej jestem kierownikiem zespołu digital marketingu w jednej z najstarszych firm IT w Polsce, gdzie zajmuje się planowaniem działań marketingowych, strategiami oraz koordynowaniem prac podległego mi zespołu specjalistów zajmujących się kampaniami PPC, SEO, mailingami i wieloma innymi dziedzinami marketingu internetowego. Nie zapominam jednak o work-life balance:)

Po pracy jestem studentką w Instytucie Socjologii w Zakładzie Badań Kultury Współczesnej i prowadzącym zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół socjologii migracji. W chwili obecnej zajmuję się ścieżkami zawodowymi migrantów z Ukrainy na polskim rynku pracy i czasem nawet uda mi się gdzieś o tym opowiedzieć 😉

W wolnych chwilach jestem serialożercą i zrzędą. Nie jest to może idealne połączenie, ale jakaś tam muszę być. Przecież teraz każdy ćwiczy, je warzywa, jest super i najlepszy. Nigdy w to nie wierzcie. Każda droga musi mieć swój początek, a początki zawsze są wyboiste. Jeśli ktoś powtarza wam, że coś jest proste i musicie to wiedzieć. Nie wierzcie mu. Najważniejsza jest chęć do dowiadywania się czegoś więcej.