jak utworzyć nakładkę na facebooka

Tworzenie nakładek na Facebooku

Jak utworzyć nakładkę na Facebooku i jak wykorzystać ją w celach marketingowych? Czy potrzeba do ich utworzenia niezwykłych umiejętności czy raczej każdy może je zrobić? I właściwie po co się babrać?

Czym są nakładki na FB?

Nakładki na Facebooku to jednocześnie forma urozmaicenia zdjęcia profilowego na portalu, jak i zachęcenie użytkowników do zasygnalizowania innym, że biorą lub utożsamiają się z daną inicjatywą. Czyli tak najogólniej mówiąc najlichszy marketing wirusowy na świecie, w którym „przyciąga się” użytkowników bez właściwie próby przemycenia treści reklamowej, o którą tak naprawdę nam chodzi.

Jak utworzyć nakładkę na Facebooku?

Zaczynamy od tego, że wchodzimy na stronę Frame Studio. Następnie w górnym lewym rogu wybieramy profil/stronę, do której dany efekt ma należeć. W kolejnym kroku (klikając w element Twórca) wybieramy twórcę efektu.

Ostatnim, co robimy w tym kroku jest kliknięcie w przycisk znajdujący się po środku ekranu Utwórz nakładkę lub w przycisk po prawej stronie Otwórz Frame Studio (nie ma to wielkiej różnicy i tak trafimy na to samo okno).

Jak utworzyć nakładkę na fb
Źródło: Własne, 20.10.2019

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak przesłanie grafiki, która stanie się nakładką. Musi ona spełnić jednak pewnie wymagania:

 1. Mieć przezroczyste tło (to akurat nie jest konieczne ważne jest, aby nie przesłaniała w zupełności zdjęcia profilowego. Ja przesłałam po prostu prostokąt);
 2. Być plikiem PNG;
 3. Ważyć do 1 MB;
 4. Zaleca się także, aby grafika znajdowała się na krawędzi nakładki a tekst na górze lub na dole (złamałam wszystkie zasady a i tak moja nakładka działa).
Dodawanie grafiki do nakładek FB
Źródło: Własne, 20.10.2019

Po wrzuceniu obrazka nadal mamy kontrolę na tym do jakiej strony będzie ona przypisana (górny prawy róg okna). Istotniejsze jest jednak to, że jedna nakładka to jedno użycie – może ona zostać wykorzystana albo jako Zdjęcie profilowe albo Aparat Facebooka.

W tym kroku może także korzystać z podstawowych ustawień przenosząc elementy na górę, dół, zmieniając ich pozycję itd. Jest to o tyle istotne, że możemy przesłać kilka elementów i wprost w Frame Studio modyfikować ich położenie względem siebie.

Nakładka na fb
Źródło: Własne, 20.10.2019

Jeśli wybierzemy Aparat Facebooka nasza nakładka będzie się prezentowała w następujący sposób:

Aparat facebooka nakładka
Źródło: Własne, 20.10.2019

Teraz mamy możliwość albo zapisania naszej nakładki, jako wersji roboczej lub możliwość jej podglądu.

WAŻNE!!! Jeśli zapiszemy nakładkę jako wersję roboczą to nadal możemy ją edytować. Ale właściciela już nie.

Jeśli nasza nakładka nam odpowiada to klikamy w przycisk Dalej na dole po prawej stronie okna i przechodzimy do kolejnego kroku.

Zapisywanie wersji roboczej nakładki na facebooku
Źródło: Własne, 20.10.2019

Teraz ustawiamy to kto i kiedy ma zobaczyć naszą nakładkę i kiedy może z niej skorzystać. Zaczynamy od nadania nazwy naszej nakładce i oznaczenia lokalizacji, w której może zostać wykorzystana.

Ustawienia lokalizacji nakładki na facebooku
Źródło: Własne, 20.10.2019

Możliwe jest także ustawienie harmonogramu. Istotniejszy jest jednak ostatni element – słowa klucze, po których nakładka może zostać znaleziona.

WAŻNE!!! Można dodać maksymalnie 10 słów kluczowych.

Teraz należy kliknąć daje i przejść do kolejnego okna.

ustawienia harmonogramu nakładki na fb
Źródło: Własne, 20.10.2019

Teraz mamy dostęp do podglądu nakładki, którą możemy opublikować. Klikając w przycisk Opublikuj.

Jak wygląda nakładka na FB
Źródło: Własne, 20.10.2019

WAŻNE!!! Po publikacji nakładki nie możemy jej już modyfikować. Możliwe jest jedynie jej wyłączenie.

publikacja nakładki na fb
Źródło: Własne, 20.10.2019

Teraz możemy nakładkę opublikować jako strona – klikając w przycisk po środku ekranu. Kliknijmy w niego.

publikacja nakładki jako strona
Źródło: Własne, 20.10.2019

Teraz możemy dodać post do strony o tym, że publikujemy naszą nakładkę. Mamy możliwość dodania tekstu oraz zastąpienia brakującego zdjęcia pod nakładką lub dodania filmu.

W kolejnym kroku klikamy w przycisk opublikuj.

dodawanie nakładki fb jako strona
Źródło: Własne, 20.10.2019

I koniec tak wygląda aktywna nakładka w panelu 🙂

statystyki nakładki na fb
Źródło: Własne, 20.10.2019

Możemy teraz podglądać statystyki pobrań itd. Ale o tym może kiedy indziej 😉

20 komentarze do “Tworzenie nakładek na Facebooku”

   1. Dzień dobry! Niestety nie potrafię znaleźć miejsca, gdzie mogłabym sprawdzić statystyki pobrań mojej nakładki..

 1. Hej. Jakim programem lub w jaki sposób mogę zmniejszyć nakładkę? W sensie tskim, ze stworzyłem napis l, ale jak dodaje jako nakladke to zakrywa cala powierzchnie i nie mogę bo zmniejszyć zeby był powiedzmy na samym dole lub gorze. Pozdrawiam

  1. Wielkość nakładki można zmieniać w pierwszym kroku jej tworzenia. Należy kliknąć na element graficzny (to, co wrzuciłeś do głównego okna) i białymi kólkami z boku grafiki zmieniać jej wielkość. Jeśli cała grafika zasłoni szarą przestrzeń to nie będzie widać nic poza nakładką, a więc zdjęcia profilowego użytkowników. Przyjrzyj się grafice 3 i 4 w artykule – tam zostawiona jest szara przestrzeń.

   1. Cześć,
    Tutorial pomocny ale u mnie niestety pojawia się problem: po wgraniu zakładki nie mogę przejść do następnego kroku czyli szczegółów. Jeśli sama na osi przesunę na szczegoly to mam czarne okno a jak nacisnę dalej to pojawia mi się informacja, że nakładka została opublikowana a później jej nie ma widocznej na pasku. Zapisałam w wersji roboczej i wtedy widzę na pasku ale po edycji cały czas nie mogę ruszyć dalej.

    1. Witam, ja w ogóle nie mogę zrobić nakładki, bo od razu wyskakuje inf. że „możliwość tworzenia nowych nakładek profilowych jest niedostępna”. Nie wiem dlaczego.

 2. Witam, czy mogę w jakiś sposób usunąć stworzoną nakładkę z frame studio?Widzę, że tylko wyłączyć się da…
  A co jeśli nawet wyłączyłam dana zakładkę, a wchodzę na fb żeby dodać nakładkę na swoje zdjęcie profilowe i widzę, ze nakładki, które wyłączyłąm dalej są dostępne…??

 3. Dzień dobry,

  U mnie pojawia się błąd „Nie można utworzyć nakładek profilowych
  Możliwość tworzenia nowych nakładek profilowych jest niedostępna.” Co może być przyczyną? Dzieje się tak w kilku przeglądarkach

 4. Czy to w ogóle jeszcze działa? Próbując stworzyć własną nakładkę otrzymuję informację ‚Możliwość tworzenia nowych nakładek profilowych jest niedostępna.’

 5. Dzień dobry, niestety po kliknięciu (na samym początku) „utwórz nakładkę”, albo „Otwórz Frame Studio”, pojawia mi się okienko a na nim komunikat. „Nie można utworzyć nakładek profilowych. Możliwość tworzenia nowych nakładek profilowych jest niedostępna”. Nie wiem co mogłabym zrobić i jaki jest problem. Proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *