google moja firma

Wizytówka Google Moja Firma

Jak dodać wizytówkę do Google Moja Firma? Czy jest to trudne i dlaczego warto to zrobić? A co – ważniejsze co można dodać?

Czym jest Google Moja Firma?

Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które umożliwia nam wyświetlanie strony internetowej firmy lub/i lokalizacji w wyszukiwarce Google oraz w Mapach Google. Konto Google Moja Firma to także możliwość na nawiązywanie interakcji z klientami, którzy mogą zostawiać swoje opinie, dodawać podpowiedzi dla innych użytkowników itp. a także lepsze ich informowanie o np. godzinach otwarcia przedsiębiorstwa, działalności, możliwościach dotarcia do siedziby.

google moja firma
Źródło: Własne, 20.01.2019

Jak założyć wizytówkę w Google Moja Firma?

Aby mieć wizytówkę w Google Moja Firma wchodzimy na początku na stronę http://business.google.com/. Logujemy się i zaczynamy od wprowadzania ustawień. Wpisujemy więc nazwę firmy.

Dodawanie wizytówki Google Moja Firma
Źródło: Własne, 13.01.2019

Teraz klikamy dalej i przechodzimy do kolejnych ustawień.

nazwa Google Moja Firma
Źródło: Własne, 13.01.2019

Wybieramy Kategorię działalności z listy (rozsunie się kiedy zaczniemy wpisywać słowo związane z firmą np. marketing). Po wypełnieniu rubryki związanej z działalnością klikamy w przycisk Dalej.

Następnie dodajemy lokalizację firmy. Jeśli jej nie mamy wybieramy po prostu Nie i przechodzimy dalej.

lokalizacja Google Moja Firma
Źródło: Własne, 13.01.2019

Ze względu na to, że SEM by Me nie ma fizycznej lokalizacji dodaje informacje o tym gdzie obsługuję klientów. W moim przypadku jest to Kraków. Teraz klikamy w Dalej.

obsługa klientów w Google Moja Firma
Źródło: Własne, 13.01.2019

Ostatnim kroku uzupełniam informacje o danych kontaktowych, które chcę wyświetlać klientom. W moim przypadku jest to strona internetowa. Wpisanie numeru telefonu nie jest konieczne.

dane kontaktowe google
Źródło: Własne, 13.01.2019

Zostaję teraz przekierowana na stronę mojej wizytówki w Google Moja Firma, gdzie mogę modyfikować swoja wizytówkę, co zalecam zrobić.

Aby coś zmienić należy kliknąć w wybrany element w menu po lewej stronie i wprowadzić nowe informacje. Im więcej uzupełnimy tym więcej na tym zyskamy – będziemy bardziej widoczni dla użytkowników.

dodawanie informacji w wizytówce google
Źródło: Własne, 13.01.2019

Wprowadzona wizytówka nie tylko pozwoli na wyświetlanie dodatkowych informacji klientom, ale także może posłużyć do dodania rozszerzenia lokalizacji do reklam w Google Ads oraz utworzenia reklam w Mapach Google – więcej o tym rozwiązaniu możecie przeczytać w artykule Wyświetlanie reklam w Mapach Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *