Przewodnik na instagramie

Przewodnik na Instagramie

Czy poza pięknymi, aczkolwiek często nudnymi zdjęciami na Instagramie można to narzędzie wykorzystać w nieco bardziej inspirujący sposób? Można. Poznajcie przewodnik na Instagramie i inspirujcie, zachęcajcie swoich obserwujących do poznawania nowych miejsc, produktów i postów.

Czym jest przodownik na Instagramie?

Przewodnik na Instagramie to kolejna z możliwości porządkowania przesyłanych materiałów do tego medium. To także szansa na możliwie jak najciekawsze przypominanie obserwującym o już zamieszczonych materiałach i zwiększanie zasięgów starych postów. Albo kreowanie się na cool osobę – globtrotera, degustatora itd. (cudownie próżne medium :)).

Przewodniki na Instagramie dają możliwość tworzenia kolekcji materiałów dotyczących:

 1. Miejsc;
 2. Produktów;
 3. Postów.

Dzięki temu możliwe jest zbieranie postów w hierarchiczną całość. Sądzę, że jest to świetne rozwiązanie dla marek i blogerów, zwłaszcza podróżników. Dla przykładu na moim Instagramie mam serię zdjęć z podróży z plecakiem. Przejechałam wtedy sama przez 5 państw i zamieszczałam co parę dni post. Teraz dzięki nowej funkcji mogę je zebrać w jedną całość i promować jako dziennik podróży (musiałabym tylko zwiększyć treść pod postami, bo na razie wynika z nich że było mi cały czas gorąco i widziałam klika zabytków – bardzo nieseksi content pewnie dlatego mam 100 obserwujących).

Jak zrobić przewodnik na Instagramie?

Zaczynamy od czynności podstawowej w każdym medium. Logujemy się. Po zalogowaniu klikamy w znaczek + na samej górze ekranu po prawej stronie.

Źródło: Własne, 21.02.2021

Po rozsunięciu się menu. Wybieramy Przewodnik na samym dole.

Źródło: Własne, 21.02.2021

Następnie wybieramy typ przodownika:

 1. Miejsca;
 2. Produkty;
 3. Posty.

Ja wybrałam posty.

Zostaniemy teraz przekierowanie do naszych postów.

WAŻNE!!! Należy wybrać minimum 2 posty.

Źródło: Własne, 21.02.2021

Po wybraniu interesujących nas postów klikamy w przyciska Dalej na górze strony.

Źródło: Własne, 21.02.2021

Zostaniemy teraz przekierowani do miejsca, w którym tworzymy przewodnik. Przewodnik na Instagramie składa się z następujących elementów:

 1. Tytułu przewodnika na Instagramie;
 2. Zdjęcia w tle;
 3. Opisu przewodnika;
 4. Tytułów wybranych postów;
 5. Opisu wybranych postów.

WAŻNE!!! Te elementy należy uzupełnić bo poza zdjęciem tła i postów nic się do nich nie zaciągnie i zostanie puste pole.

Po uzupełniniu wszystkich elementów klikamy w przycisk Dalej na górze strony i to byłoby na tyle. Teraz nasz przewodnik znajduje się na naszym profilu tuż obok postów, IG itd.

Źródło: Własne, 21.02.2021

Zachęcam też do obserwowania mojego profilu jeśli kiedykolwiek uda mi się zwiększyć liczbę obserwujących będę miała dostęp do większej liczby funkcji 🙂 https://www.instagram.com/sembyme/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *