Grasshopper

Grasshopper – konik polny JavaScript

JavaScript to trudny język. Trudny i frustrujący, ale możliwy do nauki. Google wyszedł na przeciw użytkownikom z Grasshopper. Czy da się nauczyć JS z konikiem polnym?

 Zostań wymiataczem JS

Czy da się dzięki Grasshopper poznać JaveScript? Tak. Czy dzięki konikowi polnemu można stać się wymiataczem w JS? Nie. Ale to dobra aplikacja, jeśli chcemy poznać strukturę i ogólne zasady tego języka.

Co to jest konik polny?

Grasshopper to aplikacja mająca na celu ułatwienie rozpoczęcia nauki JavaScript. W aplikacji znajdziecie 4 kursy:

  1. Omawiający czym jest kod;
  2. Podstawy kody JS;
  3. Animacje;
  4. Animacje II.

Na każdym poziomie znajdują się lekcje w formie łamigłówek, których zadaniem jest nauka składni języka i jej utrwalenie. W zadaniach są opisy tego, czego użytkownik się w danej chwili uczy, przykład oraz miejsce na rozwiązanie problemu.

Po każdym etapie np. tablicach jest test sprawdzający, czy użytkownik na pewno wie, co robił i czego się nauczył. Test składa się z pytań zamkniętych. W czasie rzeczywistym są pokazywane odpowiedzi wraz z wyjaśnieniem tego dlaczego dany element kodu powinien być taki, a nie inny.

Zaletą aplikacji jest to, że użytkownik może sprawdzać swoje wyniki i oceniać, czy idzie mu dobrze, czy jest raczej kiepski. Jest to także dodatkowy motywator do poprawy swoich umiejętności.

Plusem aplikacji jest to, że jeśli nie wiemy jak rozwiązać dane zadanie lub potrzebujemy jakiejkolwiek innej pomocy możemy skorzystać z forum.

Po co się męczyć?

W koncepcji wiedzy/władzy Michela Foucault mamy władzę bo mamy dostęp do wiedzy, do której dostępu nie mają inni i wiedzę tą możemy wykorzystywać, a sama wiedza daje nam możliwość sprawowania władzy[1]. Ogólnie lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Jak to się ma do JavaScript?

Ważnym jest, żeby znać ten język jeśli pracujemy zarówno na stanowisku specjalisty PPC, jak i SEO. Bez umiejętności kodowych nie będziemy mogli np. wdrażać skryptów Google AdWords i być pewni, że działają dobrze, wdrażać samodzielnie kodów badających zachowania użytkowników na stronie i robić wiele innych super rzeczy.

 

P.S.

SEM by Me przygotowuje się teraz do uruchomienia nowej zakładki, w której będziecie mogli znaleźć moje projekty tworzone na potrzeby stypendium Google Udacity Scholarship 🙂

 

 

[1] Gry władzy, tłum. T. Komendant, [w:] Literatura na świecie, nr 6/1988

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *