Women in Technology – It’s all about the mobile, baby

Nowy Rok bez wątpienia należy do technologii mobilnych. Nie jesteśmy już przecież wstanie oderwać oczu od ekranów telefonów. Na ostatnim spotkaniu Women in Technology można było posłuchać właśnie o tym.

women in technology
Źródło: http://womenintechnology.pl/, dostęp: 21.01.2018

Android został wprowadzony w 2005 roku, a w ciągu tych 13 lat uruchomiono 14 różnych wersji tego systemu operacyjnego. Niestety za dynamicznym rozwojem często stoją problemy związane ze standaryzacją architektury danych.

Paulina Szklarska w trakcie swojego wystąpienia poruszała tematykę Architecture Components w aplikacjach androidowych. Jej prezentacja dotyczyła nowych bibliotek opublikowanych przez Google. Skupiała się ona także na cyklu życia aktywności przy użyciu Lifecycle Components oraz na tym jak być na bieżąco z danymi przy użyciu LiveData.

Więcej o Architecture Components  możecie przeczytać tutaj. Poniżej znajdziecie film opisujący czym jest AC.

Z kolei Magdalena Pałka opowiedziała o nowej bibliotece ARKit (więcej o ARKit możecie przeczytać tutaj). Jej wystąpienie skupiało się wokół rozwoju aplikacji Augmented Reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości, a właściwie aplikacji służącej do nakładania elementów 3D na obrazy ze świata rzeczywistego.

Wróćmy jednak do ARKit, który łączy w sobie śledzenie ruchu urządzeń, przechwytywanie scen z kamery, przetwarzanie przechwyconych scen z kamery i budowanie doświadczenia AR. Niezwykłe w tym rozwiązaniu jest to, że wirtualna rzeczywistość staje się prostsza do wygenerowania. Poniżej znajdziecie film prezentujący możliwości ARKit.

Artur Staszczyk opowiadał o React Native, czyli przyszłości aplikacji mobilnych.

React Native jest narzędziem stworzonym przez Facebooka i przez nich używanym. W chwili obecnej RN jest rozbudowaną platformą z własnym środowiskiem, narzędziami i bibliotekami.

React Native umożliwia tworzenie aplikacji mobilnych w podobny sposób do hybrydowego. Dlaczego jednak narządzie to jest przyszłością? A no dlatego, że możliwe staje się pisanie kodu niezależnego od platformy.

Dzięki temu rozwiązaniu ograniczamy prace – jeden kod na dwie platformy.

Więcej o React Native dowiecie się tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *