nie można zaplanować postów na fb

Co zrobić kiedy nie działa planowanie postów na FB?

Jak sobie poradzić kiedy nie można zaplanować postów na FB? Gdzie jest ten magiczny januszowy skrót dzięki, któremu post opublikuje się, kiedy my pijemy kapuczine?

Od pewnego czasu Facebook po raz kolejny zmienia panele i dodaje nowe narzędzia zmieniając bezpowrotnie te, z których większość z nas korzystać. Czy planowanie postów stało się czymś nieosiągalnym? Ależ skąd.

Planowanie postów na FB

Najprostszym co możemy zrobić jest obejście tego problemu poprzez zapisanie postu jako wersji roboczej. Załóżmy, że mamy taki post w wersji roboczej, który chcemy zaplanować.

Klikamy w niego.

panowanie postów na fb nie działa
Źródło: Własne, 21.10.2019

Zostaniemy przekierowani do Narzędzia do publikowania. Gdzie następnie z menu po lewej stronie wybieramy Posty i Wersje Robocze. Tu zaskoczenia nie będzie – klikamy w wersje robocze.

jak zaplanować post na fb
Źródło: Własne, 21.10.2019

Zostaniemy przekierowani do Creator Studio, gdzie zobaczymy nasze posty w wersji roboczej. Wybieramy interesujący nas post i klikamy u góry okna w zaplanuj.

posty na fb planowanie
Źródło: Własne, 21.10.2019

Pojawi się okienko harmonogramu, w którym będziemy mogli ustawić planowaną datę publikacji naszego postu. Klikamy w Zaplanuj i mamy 🙂 Posta zaplanowany 🙂

Harmonogram planowania postów na fb
Źródło: Własne, 21.10.2019

5 komentarze do “Co zrobić kiedy nie działa planowanie postów na FB?”

    1. Spróbuj wykorzystać Creative Studio. Stare planowanie postów nie jest już możliwe dowykorzystania. Dlatego lepiej jest skorzystać z tego dedykowanego narzędzia do publikacji materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *