darmowe programy graficzne

Darmowe programy graficzne

Osoba od obsługa Photoshopa, Corela i cholera jeszcze wie czego kosztuje. Bo ludzie ogólnie są drodzy. Poznajcie darmowe programy graficzne, które obsłużycie sami.

Ile co kosztuje?

Zacznijmy od tego, że zawsze warto zatrudnić grafika ale nie zawsze nas na to stać. Albo nie wiemy ile coś kosztuje i dajemy zrobić się w balona zatrudniając kogoś po kosztach.

Przede wszystkim praca grafika to nie jest logo za pision zł lub wizualizacja lp za stówkę to są rzeczy, które kosztują i będą kosztować. A jak ktoś jest tani to albo nie potrafi robić dobrze swojej roboty albo się dopiero uczy.

Orientacyjne ceny to (ta orientacja to moje subiektywne odczucia dotyczące tego ile dobrze wykonana praca kosztuje):

  1. Pełna koncepcja wizualna brandu (brand book) około 30000 zł;
  2. Logotyp – około 6000 zł;
  3. Paczka banerów do reklam – około 250 zł;
  4. Pojedynczy baner na stronę lub social media – około 50 zł;
  5. Projekt graficzny strony – około 3000 – 10000 zł (w zależności od skomplikowania tj. rodzaju podstron, elementów).

Ważne jest też to jak się współpracuje z grafikiem. Dla mnie standardem jest to że zlecam konkretne grafiki tj. wymiary i wielkość, zgłaszam do czego będą wykorzystane (reklama, strona, social media itd.), określam mniej więcej jakiego efektu oczekuję (często dodaję przykład), ustalam CTA (call to action np. Zobacz!), hasło reklamowe.

Od grafika oczekuję wtedy 2/3 przykładów i do 3 poprawek wybranej grafiki. I co ważne nie januszuje. Nie proszę o poprawę 50 razy, nie wymuszam kolejnych propozycji. Jeśli te, które otrzymam mi się nie spodobają i ich nie wykorzystam to zwyczajnie nie zapłacę. Dlatego projekty, z których wybieram finalny są często zabezpieczone przed kradzieżą i to jest ok.

Darmowe programy do grafik

Przejdźmy teraz do sedna. Mamy mały biznes, albo prowadzimy blog jak ja i nie będziemy wydawać w ciemno miliona monet na grafiki. Z jakich darmowych programów graficznych możemy skorzystać?

  1. Canvas

Canvas to darmowa strona dzięki, której możemy przygotować grafiki pod właściwie wszystko co chcemy. Mamy zarówno gotowe formaty pod np. social media, jak i możemy wybierać własne rozmiary.

Canvas umożliwia także korzystanie z gotowych szablonów, fontów, zdjęć i dostosowywanie ich do własnych potrzeb. Mój faworyt 🙂

Można też korzystać z aplikacji na iOS i Androida.

darmowe programy graficzne
Źródło: Własne, 05.11.2019

2. Pixlr

Darmowe oprogramowanie do projektowania graficznego Pixlr oferuje ponad dwa miliony kombinacji filtrów, nakładek, ramek i pozwala robić wszystkie najważniejsze rzeczy, których można oczekiwać od edytora zdjęć – od kadrowania i zmiany rozmiaru do usuwania efektu czerwonych oczu i wybielania zębów.

Aplikacja działa zarówno na iOS i Androidzie.

aplikacje do obróbki zdjęć
Źródło: Własne, 05.11.2019

3. Adobe Spark Post

To kolejna z moich ulubionych aplikacji do przygotowywania postów pod social media. Jej dużą zaletą jest to, że umożliwia samodzielne tworzenie animacji.

Dzięki niej możemy robić także resize grafiki i w kilka sekund dostosowywać ją do kilku różnych rozmiarów.

Aplikacja działa zarówno na iOS i Androidzie.

Adobe Spark Post darmowy program do social media
Źródło: Własne, 05.11.2019

4. Pixaloop

Ostatnim z polecanych przeze mnie programów/ aplikacji jest Pixaloop. Czyli aplikacja dzięki, której możliwe jest animowanie zdjęć. Jest to przydatne jeśli chcemy bardziej zaangażować naszych odbiorców. Albo jeśli chcemy nieco bardziej urozmaicić nasz content.

Zresztą sprawdźcie sami 🙂

Aplikacja działa zarówno na iOS i Androidzie.

pixaloop darmowy program graficzny
Źródło: Własne, 05.11.2019

I to by w sumie wystarczyło. Z kolejnego artykułu dowiecie się z jakich stron pobierać darmowe zdjęcia 🙂

W tym artykule znajdziecie inne aplikacje, z których warto korzystać przygotowując content graficzny -> Aplikacje do obróbki zdjęć zmieniające Social Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *